Kdo je on-line

· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 12
· Nejnovější člen: om8mm

Statistika stránek

TOPlist

Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

4
23-06-2014 16:31
Sorry, už jsem ho objevil. Vlodila se chybička. 73!

4
23-06-2014 16:30
Dr oms, netrpělivě čekám na manuál CZ nebo alespoň ENG. 73! Pavel

07-05-2014 15:38
zkouška DE OK2MRK

Nové stránky KJTlogu

Nové stránky KJTlogu

A co bude dál? Práce na deníku pokračují, sice pomalu, ale pokračují. Vzhledem k přidávání nových funkcí (především druhů provozu FM a dalších) a komplikací kvůli zachování struktury databáze, prosil bych ještě o strpení. Během 2.subregu provedeny první testy... nalezené chyby opravuji a další test bude během květnového PA. Pokud vše proběhne OK, vypustím jako betaverzi k testování.

V plánu mím také opětné testování databáze Firebird (FB). Po několika letech se zdá, že je tato databáze v embedded módu poměrně stabilní a verze 3 deníku umí automaticky detekovat soubor této databáze a pracovat s ní. Musím však zapracovat na automatické konverzi dat ze stávající databáze na FB. FB je rychlejší, dříve však deník trpěl občasnými pády z důvodu krátkodobého přetížení FB a díky využití externích knihoven docházelo k problémům se zavíráním deníku.

Definitivní přechod na FB v budoucnu umožní dynamickou změnu struktury tabulek a tím mnohem snadnější řešení např. aktuálního problému s rozšířením druhů provozu. Další výhodou (hlavně pro mne) bude možnost přechodu na novější vývojový nástroj. Použitá databáze FSSQL se již chvíli nevyvíjí a já tak můžu psát deník jen v Delphi2007, což je poslední verze využívající ansi a ne unicode kódování. KSTplus, který jsem převedl do DelphiXE3 získal výrazně větší stabilitu. Podobné zvýšení stability u KJTlogu jsem pozorioval při přechodu z Delphi6 (z roku 2001) na Delphi2007 :).

 

Mám samozřejmě i aktuální verzi DelphiXE5, ale vzhledem k tomu, že KJTlog a další SW je zdarma, nechce se mi vrážet další peníze do upgrade komponent, které využívají jen tyto free programy. Takže mobilní verzi deníku zatím opravdu neplánuji. Přepis deníku pod Linux? Popravdě kdysi jsem takové úvahy měl a to v nástroji Lazarus. Vzhledem k tomu, že při kompilaci mi nyní hlásí překladač zpracování téměř 500k řádků kódu (část dělá automaticky Delphi při použití komponent), budu se asi zatím věnovat činnostem jako je příprava Elektrotábora a podobné úvahy si nechám na pozdější dobu. Přiblížení našeho koníčku dětem je i potřebnější činnost v době, kdy spíše hrozí, že HAMové postupně "vyhynou". Pro mne však také značně více náročná :(.

 

Nové stránky mají možnost diskuzního fóra, komentářů a snad nedojde k jejich napadání, abych nemusel tyto funkce zakázat. Něco ještě není finálně nastaveno jak má být, pokud chcete dostávat případně informace o novinkách, tak se můžete registrovat.

 

V sekci ke stažení je zatím poslední verze z loňska.

Link na sekci download je v menu nebo zde http://www.kjtlog.com/downloads.php

 

73! Robin OK2UWQ

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.04 sekund
403,681 návštěv